Hledáme nové projekty i týmové parťáky →

V portfoliu skupiny
máme s Pale Fire Capital již několik smyslu-plných firem.

Uvědomujeme si, že smyslu-plnost firem není černobílá, má různé odstíny šedi a u každé investice ji budeme vyhodnocovat. Náš kompas pro rozhodování je, do jaké míry má projekt ambici řešit společenské nebo enviromentální problémy a jak moc nás nadchne představa spolubudování s týmem a jeho vize.

AgData

Jiří s partnery se snaží digitalizovat české zemědělství, které z velké části spoléhá na papírovou evidenci a rozličné často nespolupracující systémy. AgData lze využít pro komplexní řízení podniku jako celku, sledování a zabezpečení zemědělské techniky, sledování zvířat a stavu půdy. Přijde nám smyslu-plné mít efektivnější a levnější provoz farmy a snížení spotřeby použití hnojiv a dalších chemických prostředků. Platformu AgData používá přes 2 000 českých farem.

Aukro

Aukro je tržiště zboží z druhé ruky. Podporujeme nákup a prodej zboží, které získá druhý život a nezavře se do šuplíku nebo nevyhodí do koše. Chceme šetřit zdroje planety a toto je jedna z cest, která má smysl.

Munipolis

Do projektu Ondřeje Svrčka jsme vstoupili v roce 2018. Munipolis (dříve Mobilní rozhlas) nám dává smysl jako nejrozšířenější české řešení pro efektivnější komunikaci obcí s občany v krizi i mimo ni a nahlašování občanských podnětů. Používá ho dnes přes 1 300 českých obcí. V roce 2020 jsme společně připravili strategii mezinárodní expanze, která odstartovala v roce 2021 s cílem získat zákazníky v prvních 5ti dalších zemích.

Scuk

Kamilův Scuk je synonymem smyslu-plné firmy. Pomáhá malým výrobcům a farmářům, podporuje udržitelnost a lokální ekonomiku, řeší nedostatečný sortiment kvalitních, zejména lokálních produktů a biopotravin na menších městech. Jako bonus je to, že spojuje a vytváří sousedské komunity.

Semantic Visions

František se Semantic Visions kontinuálně monitoruje rizika dodavatelských řetězců firem a předchází a chrání je před problémy s výpadky ve 12 jazycích včetně čínštiny, arabštiny nebo ruštiny. Dnes jej využívá více než 200 velkých světových firem a mezi lety 2018 a 2020 tržby Semantic Visions o 140%. Nesmírně nás těší, že se Semantic Visions aktivně podílí na boji s dezinformačními kampaněmi ve spolupráci s NATO.

Zuri

Michal a jeho tým mají ambiciózní cíl – vyprojektovat, postavit, vyrábět a možná i provozovat letadla s vertikálním startem pro 4 pasažéry. Chcete letět z vlastní zahrady přímo na chorvatský ostrov za 2 hodiny? Se Zuri žádný problém. Zuri se trochu vymyká našim ostatním investicím, ale myslíme si, že občas je správné podpořit i velmi ambiciózní projekt. Snad vás brzy uvítáme na palubě!

Další krok je na tobě.
Neustále hledáme nové projekty i další
členy týmu do těch současných.

Ozvi se nám →

ahoj@purposeventures.cz

Purpose Ventures SE

Žatecká 55/14
Praha 1
101 00

Média

Tisková zpráva

Logo

Purpose Ventures SE, IČ: 09990283 Společnost zapsaná v OR vedeném Městským soudem v Praze, pod spisovou značkou H 2395.

Pale Fire Capital